Testovi mobitela

ZOPO ZP1000S

ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S ZP1000S
Ocijeni mobitel:
Osnovne informacije
Predstavljen 07-2014
Vrsta uređaja Smartphone
Dual SIM Da
Frekvencija 850 / 900 / 1800 / 1900 / 3G
Hrvatski izbornik Da
Dimenzije uređaja (mm) 143,9 x 72,2 x 7,2
Masa uređaja (g) 148
Operativni sustav Android 4.4 KitKat
Chipset MTK 6582M
Procesor Cortex-A7
Frekvencija procesora 1,30 GHz
Broj jezgri procesora 4
Grafički procesor ARM MALI 450-MP4
Ekran i tipkovnica
Dijagonala ekrana (inča) 5
Rezolucija ekrana 1280 x 720
Tehnologija ekrana TFT
Broj boja ekrana 16,7 milijuna
Vrsta ekrana Osjetljiv na dodir
Pikseli po inču (ppi) 294
Multitouch Da
Tipkovnica Virtualna
Memorija
Interna memorija telefona 32 GB
RAM memorija 1 GB
Telefonski imenik Neograničeno
Kamera
Rezolucija stražnje kamere 8,1 megapiksela (3264 x 2448)
Rezolucija prednje kamere 2 megapiksela (1600 x 1200)
Bljeskalica LED
Autofokus Ne
Stabilizacija slike Ne
Rezolucija video snimanja 1920 x 1080
Prijenos podataka
GPRS Da
EDGE Da
UMTS (3G) Da
HSDPA / HSUPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100
LTE (4G) Nema
Infracrveni port (IrDA) Ne
Bluetooth Da (4.0)
NFC Ne
WLAN WiFi 802.11 b/g/n
WiFi hotspot Da
DLNA Da
Flash Da
HTML5 Da
Baterija
Vrsta baterije Li-Ion
Kapacitet baterije (mAh) 2000
Vrijeme razgovora 2G (h) 10
Vrijeme čekanja 2G (h) 200
Vrijeme razgovora 3G (h) 10
Vrijeme čekanja 3G (h) 200
Brzo punjenje Ne
Bežično punjenje Ne
Multimedija
Diktafon Da
Glazbeni player Da
Video player Da
FM radio Da
3,5 mm ulaz Da
USB microUSB 2.0
HDMI Nema
MHL Da
Dodatne funkcionalnosti
E-mail klijent Da
MMS Da
Java Da
Navigacija GPS, A-GPS
Organizator Da
Mobil.hr testovi
Vrijeme uključivanja uređaja (s) 35
Vrijeme uključivanja kamere (s) 2
Benchmark test Quadrant (bodova) 7156
Trajanje baterije u praksi (dana) 1
Dužina kabela punjača (cm) 82
Gdje kupiti
Cijena 1.599,30 kn
Info Hangar18



http://www.hangar18.hr
Cafe Mobil
Pogledajte što se na najvećem hrvatskom forumu o mobilnim komunikacijama piše o ovom proizvođaču!
Pogledajte cijenu mobitela na nabava.net
Nabava.net

 

Bolje od očekivanog
Autor: Ilija Gavrić

Kvalitetan ekran i velika memorija nisu više rezervirani samo za skupe uređaje

Zopo se već duže vrijeme nalazi na tržištu Android mobitela, a na test nam je pristigao model ZP1000S.

 

Zopo je kineski proizvođač mobitela baziranih na operativnom sustavu Android, a na tržištu se probijaju s mobitelima pristojnih karakteristika po pristupačnim cijenama. Premda se već neko vrijeme nalazi na tržištu, ZP 1000S je prvi mobitel kojeg testiramo od tvrtke Zopo. A kakav se Zopo ZP1000S pokazao u svakodnevnom korištenju, pročitajte u nastavku testa.

Sadržaj pakiranja

Uređaj nam je došao u malo većoj crnoj kutiji sa srebrnim logom s prednje strane. Sami uređaj se izvlači bočno skupa s unutrašnjošću kutije. U samom pakiranju se nalaze mobitel, punjač, USB kabel (dužine 82cm), stereo slušalice, rezervna zaštitna folija za ekran te krpica za čišćenje ekrana, a na samom uređaju je već stavljena jedna zaštitna folija na ekranu.

Ergonomija, dizajn i izrada

Zopo ZS 1000S nam je na test došao u plavo-crnoj kombinaciji, gdje je prednja strana uređaja (dio oko ekrana) crni dok su bočne stranice i stražnja strana plave. Na prvu, ova kombinacija boja djeluje malo čudno, pogotovo zbog plave boje koja je nešto tamnija.

 

Na prednjoj strani mobitela se smjestio 5“ ekran iznad kojeg se nalazi slušalica te pored nje prednja kamera, dok se LED-ica za obavijesti smjestila u desnom kutu, ali moramo primijetiti kako je dosta mala, no u svakom slučaju služi svrsi. Ispod ekrana su se smjestile 3 kapacitivne tipke (postavke, home i nazad). Tipke posjeduju vibracijski odziv, a posjeduju i pozadinsko osvjetljenje. No, ono je relativno slabo i kratko traje.

 

Na desnoj strani uređaja se nalaze tipke za pojačavanje/stišavanje zvuka i tipka za paljenje/gašenje uređaja. Tipke su tanke, ali su malo izdužene te su izdignute iz kućišta tako da ćete ih bez problema pronaći i stisnuti. Na gornjoj strani uređaja se smjestio utor za slušalice dok se na donjoj strani nalaze mikrofon i utor za USB kabel.

 

Na lijevoj strani uređaja se smjestila „ladica“ za dvije SIM kartice, a ona se otvara s malom „iglom“ koja dolazi u paketu s uređajem.  No, kako ne bi stavljali dvije „ladice“ za SIM kartice, Zopo je napravio malu promjenu po pitanju SIM kartica. Tako ovaj uređaj posjeduje samo 1 ladicu, ali se u nju stavlja 1 micro te 1 nano SIM kartica, a stavljaju se jedna pored druge. Moramo priznati kako nam se ovo rješenje sviđa.

 

Stražnja strana uređaja je dosta jednostavna, a možemo reći da se sastoji od 3 dijela, jer srednji dio (koji zauzima veliku većinu) izgleda kao da je umetnut između gornjeg i donjeg dijela te je neznatno drugačije boje. Na gornjem dijelu uređaja se nalaze 8-megapikselna kamera i LED bljeskalica dok se pri dnu uređaja nalazi zvučnik.

 

Zopo ZP1000S dimenzijama mjeri 143,9x72,2x7,2 mm i teži 149 grama. Same dimenzije uređaja su u rangu s konkurencijom, premda smo vidjeli i manje uređaje s istom dijagonalom ekrana. Razlog nešto većim dimenzijama je nešto lošija iskorištenost prostora iznad i ispod ekrana, prvenstveno iznad. Kada primite uređaj u ruku, primijetit ćete njegovu visinu, ali i koliko je tanak. Zbog samih dimenzija uređajem je malo teže baratati samo s jednom rukom, ali zbog zaobljenih rubova nije ga neudobno držati. Također, mala debljina znači i da ćete ga moći staviti u džep od hlača i da vam pritom neće puno smetati.

Ekran i tipkovnica

ZP1000S ima 5“ ekran rezolucije 1280x720 piksela (~294ppi). S obzirom da se ovdje radi o mobitelu nižeg cjenovnog ranga, trebamo reći da je ekran jako dobar i nemamo zamjerki. Kutovi gledanja su dosta dobri, kao  prikaz boja. Sami ekran jako dobro reagira na dodire i ima dobar odziv.

 

Virtualna tipkovnica je standardna za Android uređaje. Tipke su dosta velike a između njih je razmak tako da je tipkanje ugodno. Čak i ako imate malo veće prste, nećete imati problema da stisnete krivu tipku, što je prednost kod ekrana većih dimenzija. Tipkovnica ja qwertz, te možete odabrati ispravak riječi ili prikaz prijedloga riječi kada tipkate. U prvom redu slova su dodatni brojevi od 0-9 tako da dugim pritiskom na pojedino slovo pristupate određenom broju.

Operativni sustav, sučelje i brzina rada

Zopo ZS 1000S dolazi s Android verzijom 4.4.2 koja je tek neznatno izmijenjena. Prvo što ćete uočiti kada otključate mobitel su ikone koje su promijenjene. Same ikone su podijeljene u nekoliko paleta boja, ali djeluju previše zaigrano. Druga stvar koju ćete primijetiti je dodatak „boja“ ikonama u samim postavkama uređaja, što izgleda dosta dobro. Sve ostalo nam je više-manje poznato s drugih Androida.

 

Kada otključate mobitel, dočekat će vas već standardni početni ekran na koji možete stavljati widgete ili prečace za aplikacije. Trebamo napomenuti da ovaj uređaj nudi mogućnost postavljanja samo tri početna ekrana, a nije ih moguće niti brisati. App Drawer (ladica s aplikacijama) prikazuje sve aplikacije koje imate na mobitelu, poredane po abecednom redu. Ovdje također nema mogućnosti dodatne prilagodbe, tj. da nekako drugačije sortiramo aplikacije ili ih posložimo u mape. Traka s obavijestima nije doživjela nikakve promjene te u njoj možemo vidjeti razne informacije. Povlačenjem trake s 2 prsta prikazuju se brze postavke, tj. set od 14 ikona koje također nije moguće mijenjati ili razvrstavati. No bez obzira na to, tu ćete brzo pronaći postavke koje vam trebaju te uključiti ili isključiti neku opciju.

 

Zopo je u ovaj uređaj dodao funkciju koju smo vidjeli na nekim Samsungovim uređajima, tj. upravljanje nekim radnjama bez da se dodiruje ekran. Tako je moguće listati fotografije u galeriji, listati početne ekrane ili listati muziku jednostavno prelaskom ruke iznad senzora na vrhu ekrana. Tu je opcija „double-tap to wake“ koju smo upoznali na Nokijinim i LG-jevim uređajima, a omogućava buđenje ekrana jednostavno brzim dvostrukim dodirom na ekran, bez potrebe da se stisne fizička tipka. No, gašenje ekrana ne radi na tom principu.

 

Zaslon zaključavanja je jednostavan. Pri vrhu se nalazi sat, a ispod „lokot“ koji je potrebno pomaknuti kako bi se uređaj otključao. Iz početnog ekrana se može odmah pokrenuti i kamera.

 

Zopo ZP1000S se dobro nosio sa svakodnevnim zahtjevima i dosta je dobro radio. No, tu i tamo bismo primijetili poneko zastajkivanje, prvenstveno prilikom pokretanja zahtjevnijih igrica, ali smo isto primijetili i kada nam je baterija bila na izdisaju. No, s obzirom na tehničke karakteristike uređaja, ovo zastajkivanje bi mogli pripisati i samoj optimizaciji Android sustava. Ukoliko ste manje zahtjevni korisnik ili ne igrate „teške“ igrice na mobitelu, nećete imati problema sa zastajkivanjem.

 

Vrijeme uključivanja uređaja iznosi 35 sekundi do pronalaska signala.

Imenik, pozivi i društvene mreže

Aplikacija telefon služi za telefoniranje, kao što joj i samo ime kaže. Prilikom pokretanja prikazuje se zadnji kontakt koji ste zvali, ispod njega „omiljeni“ kontakti te ispod još nekoliko zadnjih poziva. Na dnu ekrana se nalaze tri tipke. Prva je Povijest, tj. popis svih primljenih, biranih ili propuštenih poziva. Druga tipka je tipkovnica te se pritiskom na nju otvara numerička tipkovnica koja služi za biranje brojeva, a tu je i „pametno biranje“ koje pretražuje vaš imenik, tj. kontakte kada tipkate slova koja se nalaze u imenu kontakta koji želite zvati ili broj tog kontakta.

 

Aplikacija Osobe je imenik koji se ne razlikuje od ostatka Android uređaja. Imenik je podijeljen u 3 dijela. Prvi su svi kontakti koji su poredani abedecedni redom, drugi su omiljeni kontakti te pregled po grupama. Trebamo napomenuti, kada želite pozvati određeni kontakt iz imenika, potrebno je taj kontakt pronaći i „otvoriti“ ga te stisnuti na broj kontakta.

Sami imenik je moguće sinkronizirati s mail ili Facebook korisničkim računom.

 

Tijekom testa nismo imali problema s pozivima i signalom. Sugovornik nas je dobro čuo, kao i mi njega. Slušalica i vanjski zvučnik su dosta glasni, a manju distorziju smo primijetili jedino prilikom razgovora kada bi uključili vanjski zvučnik i pojačali na najglasnije.

 

Zopo ZP1000S spada u kategoriju dual SIM uređaja te je tako u postavkama moguće odabrati koja kartica služi za pozive, koja za SMS poruke, dok je za mobilni Internet zadužena kartica u prvom „slotu“. Ili možete postaviti da uređaj pita s koje kartice će se obaviti poziv.

 

Po pitanju društvenih mreža, ZP 1000S dolazi s predinstaliranim aplikacijama za Twitter i Facebook. Tijekom testa smo koristi pretežno Facebook aplikaciju, kakvu možemo naći i na drugim Android uređajima. Sama aplikacija radi dosta dobro i fluidno te je jednostavna za korištenje, a tijekom testa nismo primijetili zastajkivanje ili da se aplikacija sama od sebe „srušila“.

E-mail i poruke

Ovaj uređaj dolazi već standardno s 2 mail aplikacije: Gmail i E-mail. Nova verzija Gmail aplikacije nije više striktno vezana za Gmail korisnički račun već je moguće dodati i neki e-mail te je moguće podesiti učestalost sinkronizacije i još poneku stavku.

Sama aplikacija radi dosta dobro i brzo te nudi jednostavan pregled vašim mailova. Prijelaz između mail računa je jednostavan i odvija se dosta brzo i u nekoliko koraka. Potrebno je stisnuti na ikonu (tri paralelne crte pri vrhu ekrana) te odabrati koji korisnički račun želite vidjeti.

 

SMS poruke su već standardno sortirane kao razgovori s pojedinim kontaktom te poredane kronološki. Kada otvorite aplikaciju poruke, na dnu se nalazi ikona za novi razgovor/poruku te ikona za pretraživanje poruka. Kada otvorite razgovor s pojedinim kontaktom, pri vrhu se nalazi ikona za pojedinosti o kontaktu, a pored nje tipka za pozivanje tog kontakta.

Procesor, memorija

Zopo ZP1000S dolazi s četverojezgrenim MediaTek MT6582 procesorom radnog takta 1,3 GHz te s 1 GB RAM-a. MediaTek procesori se često mogu vidjeti u jeftinijim uređajima kao alternativa Qualcommovim procesorima.

 

Po pitanju interne memorije, ovaj nas je uređaj ugodno iznenadio. ZP 1000S posjeduje 32 GB interne memorije, koja je podijeljena u dva dijela. Tako je korisniku dostupno oko 4 GB za aplikacije te oko 24 GB za ostale podatke (glazba, fotografije, dokumenti…). Uređaj ne posjeduje utor za microSD karticu kojom bi se proširio kapacitet memorije, ali vjerujemo kako će i ovako korisnici imati dosta slobodnog prostora.

Benchmark test

Kao i sve uređaje, i Zopo smo podvrgli benchmark testovima. Testove smo odradili pomoću besplatnih aplikacija koje smo skinuli iz Play trgovine.

S Quadrant Standard aplikacijom smo postigli 7156 bodova, što je manje od Huaweija G630 koji ima Qualcommov procesor (8421 bod). S Vellamo aplikacijom smo postigli 703 boda na metal testu (G630 je dobio 573) te 1597 bodova na Browser testu. Zadnji test smo odradili s AnTuTu aplikacijom te smo dobili 19.095 bodova.

Baterija i trajanje

Zopo ZP1000S dolazi s baterijom kapaciteta 2100 mAh, a sama baterija nije izmjenjiva. Na prvi mah se čini da je baterija dosta dobrog kapaciteta za ovaj uređaj, ali tijekom testa se i nije baš pokazala previše izdržljivom. Tako nam je prilikom testiranja, nakon samo 16h korištenja mobitela, kapacitet baterije pao na 20%. Tijekom tog vremena, imali smo konstantnu vezu na Internet, obavili par poziva, dopisivali se kratko preko WhatsAppa/Vibera, snimili nekoliko fotografija te još 10-ak minuta se igrali sa mobitelom. Duže od jednog dana korištenja nismo uspjeli postići.

Multimedija, FM radio, glazba

Galerija fotografija prikazuje sve vaše fotografije koje imate na uređaju. Fotografije se mogu pregledavati po albumima, lokaciji ili vremenu. Pored odabira vrste pregleda, iz galerije je moguće pokrenuti kameru. Galerija dosta brzo i bez poteškoća otvara sve fotografije. Pojedinačne fotografije je moguće dodatno i malo urediti (postaviti stil, okvir, rotirati i slično). Isto tako pojedinačne fotografije je moguće brzo poslati iz galerije, jer se pri vrhu pokazuje zadnja aplikacija s kojom je fotografija slana, a moguće je iz izbornika izabrati i neku drugu aplikaciju.

 

Aplikacija Video služi za pregledavanje video sadržaja, a moguće je pregledati formate MP4 i 3GP, no ukoliko ćete htjeti pogledati neki AVI ili MKV filmić, morat ćete skinuti alternativni video player.

 

Za slušanje glazbe služi aplikacija Glazba, u kojoj je moguće glazbu pregledavati prema izvođaču, albumu, pjesmi ili po vlastitom popisu. Aplikacija radi dosta dobro i brzo.

Kada smo kod slušanja glazbe, moramo spomenuti vanjski zvučnik. Premda je dosta glasan, kada se pojača na više od 2/3 glasnoće, primjetna je distorzija zvuka i šum. Ako se zvuk malo smanji, onda tih distorzija nema. No, ukoliko slušate glazbu putem slušalica, neće doći do te distorzije.

 

Zopo ZP1000S posjeduje i FM radio, ali po običaju, on radi samo kada su slušalice priključene.

Fotoaparat i video

ZP1000S posjeduje 8-megapikselnu kameru s LED bljeskalicom, a interpolacijom se dobiva fotografija od 14 megapiksela. Sučelje kamere je skroz jednostavno. Na lijevoj strani sučelja se nalaze 4 ikone za odabir načina fotografije (normalno, fotografija uživo, portret, panorama), dok se na desnoj strani nalaze tipke za HDR, blic i zamjenu prednja/stražnja kamera. Na desnom rubu su tipke za fotografiranje i snimanje videa, dok je na dnu tipka za postavke. U postavkama je moguće podesiti: lokaciju, ekspoziciju, efekt boje, balans bijele boje, postavke slike. U tim postavkama je dodatni izbornik za postavke fotoaparata gdje je moguće još dodatno podesiti neke sitnice (otkrivanje lica, snimak osmijeha, timer, veličinu fotografije (14 Mpx, 13, 12 , 8, 5, 5, 4, 3, 1.3, 1 Mpx i VGA i QVGA) te podesiti ISO vrijednost. U postavkama kamere je moguće uključiti mikrofon, audio način, te kvalitetu videa.

 

Na kvalitetu fotografija po dnevnom svjetlu nemamo primjedbi. Fotografije su oštre, uzvrat boja je isto dobar, a autofokus radi dosta dobro. Slike su dosta dobre i kada se fotografira u zatvorenom prostoru s dosta osvjetljenja. Problemi, očekivano, nastaju u uvjetima slabog osvjetljenja, kada se autofokus malo više muči pa slike mogu ispasti mutne. A problem je još više uočljiv kada je osvjetljenje jako slabo pa je potrebno uključiti bljeskalicu. Problem i nije toliko u kameri koliko u samoj jačini LED bljeskalice, koja je slabija nego kod konkurencije.

 

Ista stvar vrijedi i za video zapise. Oni snimani po danu su dosta dobri i oštri, te nismo primijetili nikakvo štekanje. Sami zvuk kod videozapisa je dobar, tj. nije preglasan.

 

Fotografirano sa Zopo ZP1000S:

 

Za fotografije u originalnoj veličini kliknite na link:

http://1drv.ms/18Nm09W

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1423083070.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1423083628.jpg http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1423083887.jpg

Povezivost i Internet pretraživač

Po pitanju povezivosti, ZP 1000S se ne ističe iz mnoštva drugih uređaja. Pored Wi-Fi-a i Bluetootha 4.0, tu je i podrška za 2G i 3G mrežu. 4G (LTE) nije podržan kao ni NFC, što je i razumljivo s obzirom na cijenu uređaja.

 

Na uređaju dolazi predinstaliran samo jedan internetski preglednik, koji radi dosta dobro i brzo. Nudi mogućnost pregledavanja više internetskih stranica (tabovi), ali ne nudi mogućnost „text-reflow“. Ukoliko vam se ovaj preglednik ne sviđa, u Play trgovini možete naći druge preglednike poput Chromea ili Dolphin Browsera.

Navigacija

ZP 1000S, kao i drugi Android uređaji, dolazi s predinstaliranom Google Maps aplikacijom, koja pored tekstualnih uputa nudi i glasovno navođenje te pregledavanje karti. Kako bi mogli koristiti Google Maps, potrebna vam je konekcija na Internet. Karte je moguće i skinuti te ih koristiti off-line, ali samo za pregledavanje. Pomoću GPS-a i internet konekcije, mobitel će vrlo brzo pronaći vašu lokaciju. A ako želite mobitel koristiti u vozilu kao navigaciju, veliki ekran i glasan zvučnik će biti plus.

Uredski paket

Ovaj uređaj dolazi s predinstaliranom aplikacijom Documents To Go, koja vam omogućava pregledavanje office dokumenata. Aplikacija također omogućava pregledavanje dokumenata koju su na vašem mobitelu ili na vašem Google računu (Google Docs), a fajlove je moguće sinkronizirati i s računalom. Ukoliko želite editirati ili pisati nove dokumente, potrebno je napraviti update na punu verziju.

Organizator i alarm

Organizator je jednostavno riješen pomoću aplikacije Kalendar, koja je poprilično standardna. Kalendar je moguće pregledavati po datumu, tjednu, mjesecu ili po rasporedu te ga je moguće sinkronizirati s Gmail kalendarom. Prilikom unosa novog događaja moguće je odabrati naziv, mjesto, način ponavljanja te dodati podsjetnik.

 

Aplikacija sat je podijeljena u 4 dijela (alarm, sat, odbrojavanje, štoperica). Po pitanju alarma, nema puno promjena. Moguće je dodavati više alarma te odabrati kojim danima se ponavljaju i odabrati melodiju za alarm.

Kod alarma trebamo napomenuti da će se alarm upaliti i kada je uređaj ugašen te će se prilikom gašenja alarma mobitel upaliti.

Aplikacije i igre

Pored već standardnog seta Google aplikacija (GMail, Maps, Play Trgovina, Youtube), te aplikacija za društvene mreže Facebook i Twitter, te spomenutih Documents To Go, Zopo je još predinstalirao aplikaciju Skype. A ne smijemo zaboraviti i aplikaciju „Upravitelj datoteka“ koja služi da pregledavanje svih mapa i datoteka na vašem uređaju te Compass aplikaciju.

Za malo zabave i ubijanje slobodnog vremena na mobitelu ćete pronaći predinstaliranu igricu „Darts 3D“, tj. svojevrsni pikado. Sama igrica radi dosta dobro i bez štekanja.

 

Ukoliko vam je potrebna neka druga aplikacija ili igrica, u Play Trgovini imate veliki izbor besplatnih aplikacija, ali i onih koje se plaćaju.

Cijena za Zopo ZP1000S

Zopo ZP1000S košta  1.599,30 kn (veljača 2015.), što je prosječna cijena.

Cool faktor

Kao cool faktor ovog uređaja bi izdvojili unibody dizajn uređaja.

Zaključak testa

Premda se Zopo na tržištu pokušava etablirati s ponudom jeftinijih uređaja te se cjenovno i svrstao tamo, njihov prvi uređaj koji smo testirali je ostavio na nas puno bolji dojam od pojedinih konkurenata, zaključujemo našu recenziju / review. Zopo je s modelom ZS1000S dokazao da i jeftiniji mobiteli mogu imati „veliku“ internu memoriju, dobre specifikacije te ono što je možda jedna od važnijih stavki u zadnje vrijeme: dobar ekran. No, kao i svaki uređaj, tako i ovaj ima poneku manu, a to bi bio vanjski zvučnik koji krči, nešto slabija LED bljeskalica te kratka autonomija baterije. Bez obzira na to, ako niste previše zahtjevan korisnik te kada se pogleda kompletan paket, tj. uloženo-dobiveno, možemo reći da se radi o dosta dobrom uređaju. Mjesta za popravak ima, ali smatramo da Zopo ide u dobrom smjeru.

 

Plus

+ cijena

+ ekran

+ 32 GB interne memorije

 

Minus

- zvučnik

- baterija

Konkurencija - Huawei Ascend G630

Huawei Ascend G630 ima ekran iste dijagonale i rezolucije kao i ZP1000S, oba posjeduju 1 GB RAM-a,  G630 ima nešto slabiji procesor (1,2 GHz), ali od drugog proizvođača. Zopo ima više interne memorije, ali ne posjeduje utor za memorijske kartice. Dimenzijama su slični, ali je G630 neznatno teži. G630 je jeftiniji za 400 kn, ali ne posjeduje dual SIM utor.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1423083961.jpg

Konkurencija - meanIT Promise MQ512

MeanIT Promise MQ512 je još jedan uređaj s DualSIM podrškom. Tehničke karakteristike su im iste, no Zopo nudi više interne memorije, dok MQ512 nudi utor za microSD kartice (ima 4 GB interne memorije), a ZP 1000s ima nešto jaču bateriju. Cjenovno je MeanIT MQ512 povoljniji za 400 kn.

http://usporedilica.mobil.hr/usporedilica_v2/img/testovi/1423084003.jpg

 

 

 

Komentari

slađan

06. ožujka 2017 - 20:53 Prijavi neprimjeren komentar

samo da kažem imam starij model zopo hero 2 več 10 mjeseci i radi ko struja.odličan mobitel

jumagos

20. prosinca 2015 - 12:31 Prijavi neprimjeren komentar

Da li je moguće promijeniti bateriju u nekom servisu u Splitu? Hvala.

Martina

13. listopada 2015 - 23:30 Prijavi neprimjeren komentar

Zanima me da li je kod ovog mobitela ekran plastičan pa ispod njega ima pravo staklo ili?

Odgovori